top of page
E.png
IMG_20201105_200151.jpg

Kurucu

Fatmanur Kaya

Fatmanur, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde biyomühendislik bölümü mezunu. Üstad Necip Fazıl’ın Gençliğe Hitabesin ’de geçen ‘Kim var deyince sağına soluna bakmadan ben varım diyebilen bir gençlik!’ cümlesini motto edinmiş biri. Sosyal sorumluluk projeleriyle kendini iyiliğe adamış, paylaşmaktan yardımlaşmaktan mutluluk duyan biri.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 21.18.51 (1).jpeg

Sosyal Medya

Sorumlusu 

Hatice Kaya

Neredeyse galaksi kadar hayali olan , kitapları ve çoğu zaman yalnızlığı seven, aksiyonu seven, mutlu olmayı motto edinmiş, kitapların içinde ve hayal galaksisinin içinde yaşamak isteyen biri.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.49.57.jpeg

Yazar

  

Bircan Aleyna Yalçın

Merhaba, ben Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Bircan Aleyna Yalçın. Bilim yolunda kendini geliştirmeyi ve bu doğrultuda insanlığa hizmet etmeyi ilke edinmiş genç bir biyomühendis adayıyım.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.49.39.jpeg

Yazar

Şevval Kolcuk

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde biyomühendislik öğrencisi. Hayat boyu öğrenmeyi amaç edinmiş; okumayı, yazmayı, araştırmayı seven bir bilgi aşığı. Kendi çapında bir filozof ve kendini tüm canlıların hayatını iyileştirmeye adamış bir gönüllü.

a1940bc3-e39d-4e1e-9274-e1549942b9e5_edited.jpg

Yazar

  

Tuğba Acar

Merhaba, Ben Tuğba Acar. Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik bölümü mezunuyum. Bilime oldukça ilgiliyimdir ve araştırmacı kişiliğim sayesinde yazarlık konusunda başarılı olacağımı düşünüyorum.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.47.48.jpeg

Yazar

  

Melike Sürmeli

Ben Melike Sürmeli. 21 yaşındayım, 2001 senesinde İstanbul’da doğdum. 2020 senesinde İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdim. Halihazırda YTÜ Biyomühendislik 1. sınıfı öğrencisiyim. Biyoloji ve kimyayı çok severim. Şarkı söylemek ve dinlemek, ara sıra keman çalmak ve kitap okumak hobilerim arasında.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.48.50.jpeg

Yazar

Merve Sefanur Kaya

Merhabalar, ben İstanbul Medeniyet Üniversitesi Biyomühendislik 3. sınıf öğrencisi Merve Sefanur Kaya. Bilimin büyülü dünyasında sizlerle birlikte olmaktan ve bloğumuz sayesinde sizlerle bir şeyler paylaşabilmekten heyecan duyuyorum. Keyifli okumalar dilerim. Hoşça kalın 🤗

WhatsApp Image 2022-07-16 at 21.26.14.jpeg

Yazar

 

Kübra Kalafat

Merhaba, Ben Kübra Kalafat. Yıldız Teknik Üniversitesi biyomühendislik 3. sınıf öğrencisiyim. Biyomühendislik bölümünü yeni ve geleceği açık bir bölüm olduğu için ve hem yeni nesil teknolojiler hem de mevcut araştırmaları kullanılarak nadir hastalıklara ve gelecekte gelişebilecek olan hastalıklara tedavi yolları araştırmak için tercih ettim. Bilimsel araştırma yapmanın beni geliştireceğine inandığım için ve mikrobiyoloji, biyoinformatik, hücre biyolojisi, biyomalzemeler vb. konularda yazarak sizi araştırma yapmaya yönlendirmeyi hedefliyorum. Bilimle kalın.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 21.35.45.jpeg

Yazar

  

Rama Alhasan

Adım Rama Alhasan , 19 yaşındayım , Yıldız teknik üniversitesi Biyomühendislik bölümünde 2.sınıf öğrencisi olarak eğitim görmekteyim. Üniversitemizdeki 3 öğrenci klübünde aktif olarak çalışmaktayım. Arapça, Türkçe ve Ingilizce dillerini biliyorum .Öğrenmeye ve kendini elinden geldiği kadarıyla geliştirmeye hevesli olan bireyim . Tıp , teknoloji ve bilimin tüm alanları ilgimi çekmektedir :)

rabia.jpeg

Yazar

Rabia Nur Kaya

Merhaba, ben Rabia Nur KAYA. Yıldız Teknik Üniversitesi, Biyomühendislik 3.sınıf öğrencisiyim. Henüz yolun başında olduğumdan öğrenecek, araştıracak ve de sizlerle paylaşacak çok şeyim var. Kendimi geliştirirken size de bir şeyler katmak için elimden geleni yapacağım. Hoşça kalın :)

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.48.01.jpeg

Yazar

  

Hale Nur Akarsu

Merhaba, ben Hale. Yıldız Teknik Üniversitesinde biyomühendislik öğrencisiyim. Resim yapmaktan ve bitki yetiştirmekten çok hoşlanıyorum. Araştırmalar yaparak, ufakta olsa insanlığa bir katkıda bulunabilmek için çabalıyorum. Blogumuzla birlikte sizinle bilgilerimizi paylaşabilmek için sabırsızlanıyorum. Keyifli okumalar.

reyhan.jpg

Yazar

  

Özlem Reyhan Yazkan

Merhaba, ben Özlem Reyhan YAZKAN. Yıldız Teknik Üniversitesi , Biyomühendislik 3.sınıf lisans öğrencisiyim. Araştırmayı seven ,meraklı , girişken biriyimdir .Karmaşık olayları çözmeye bayılırım en büyük hobim puzzle yapmaktır. Daha yolun başındayım ama ben de sizin gibi yazmak ve insanlarla paylaşmak isterim diye attığım bir mail sonucu buradayım Bu blog bana daha yolun başındayken öğreneceğim her şeyi sizinle paylaşma fırsatı sunmakta. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğim .Bilimin ışığını takip etmekten asla vazgeçmeyin. Sağlıcakla ve Hoşça kalın.

bottom of page