top of page

Ekiple Tanışın

IMG_20201105_200151.jpg

Fatmanur Kaya

Kurucu

Fatmanur, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde biyomühendislik bölümü mezunu. Üstad Necip Fazıl’ın Gençliğe Hitabesin ’de geçen ‘Kim var deyince sağına soluna bakmadan ben varım diyebilen bir gençlik!’ cümlesini motto edinmiş biri. Sosyal sorumluluk projeleriyle kendini iyiliğe adamış, paylaşmaktan yardımlaşmaktan mutluluk duyan biri.

1697926433791_edited.jpg

Hatice Kaya

Sosyal Medya

Sorumlusu 

WhatsApp Image 2023-10-14 at 18.31.26.jpeg

Emine Hasret Gül

Yazar

  

Merhabalar, Ben Hasret, Yıldız Teknik Üniversite’sinde biyomühendislik yüksek lisans öğrencisiyim aynı zamanda medikal kozmetik ile ilgili bir firmada AR-GE mühendisi olarak çalışıyorum. Sizlere burada ilginç ve biyomühendislik hakkında bilgiler vereceğim. Araştırmayı, yeni bilgiler öğrenmeyi, fotoğraflar çekmeği, yeni yerler keşfetmeği ve kitap okumayı çok seviyorum. Çılgın bir kişiliği olan yeniliklere ve değişime açık bir insanım.

Neredeyse galaksi kadar hayali olan , kitapları ve çoğu zaman yalnızlığı seven, aksiyonu seven, mutlu olmayı motto edinmiş, kitapların içinde ve hayal galaksisinin içinde yaşamak isteyen biri.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.49.39.jpeg

Şevval Kolçuk

Yazar

  

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde biyomühendislik öğrencisi. Hayat boyu öğrenmeyi amaç edinmiş; okumayı, yazmayı, araştırmayı seven bir bilgi aşığı. Kendi çapında bir filozof ve kendini tüm canlıların hayatını iyileştirmeye adamış bir gönüllü.

fatmabio.jpg

Fatma Nur Pehlivan

Yazar

  

Merhaba, Ben Fatma Nur Pehlivan. Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik lisans mezunuyum. Eğitimime Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Yüksek lisans bölümünde devam etmekteyim. Alanımda biyomalzemeler, kontrollü salım sistemleri ve biyopolimerler konularına ilgi duymaktayım. Hem bildiklerimi sizlerle paylaşmak hem de beraber öğrenmek için bu blogdayım. Her daim bilimle olmak dileğiyle, Sevgiler.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 16.47.48.jpeg

Melike Sürmeli

Yazar

  

Ben Melike Sürmeli. 21 yaşındayım, 2001 senesinde İstanbul’da doğdum. 2020 senesinde İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdim. Halihazırda YTÜ Biyomühendislik 1. sınıfı öğrencisiyim. Biyoloji ve kimyayı çok severim. Şarkı söylemek ve dinlemek, ara sıra keman çalmak ve kitap okumak hobilerim arasında.

WhatsApp Image 2023-10-28 at 20.21.27.jpeg

Tuğba Kırım

Yazar

  

WhatsApp Image 2022-07-16 at 21.26.14.jpeg

Kübra Kalafat

Yazar

  

Merhaba, Ben Kübra Kalafat. Yıldız Teknik Üniversitesi biyomühendislik 3. sınıf öğrencisiyim. Biyomühendislik bölümünü yeni ve geleceği açık bir bölüm olduğu için ve hem yeni nesil teknolojiler hem de mevcut araştırmaları kullanılarak nadir hastalıklara ve gelecekte gelişebilecek olan hastalıklara tedavi yolları araştırmak için tercih ettim. Bilimsel araştırma yapmanın beni geliştireceğine inandığım için ve mikrobiyoloji, biyoinformatik, hücre biyolojisi, biyomalzemeler vb. konularda yazarak sizi araştırma yapmaya yönlendirmeyi hedefliyorum. Bilimle kalın.

WhatsApp Image 2023-10-14 at 20.57.07.jpeg

Zişan Toprak

Yazar

  

dilay bio.jpg

Dilay Sarıoğlu

Yazar

  

Merhaba ben Dilay Sarıoğlu Yakın Doğu Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü öğrencisiyim ,22 yaşındayım kendimi bildim bileli bilime aşık ve öğrenmeye hevesli birisiyim.Bildiğim ve öğrendiğim birikimlerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 21.35.45.jpeg

Şevval Kızılkaya

Yazar

  

WhatsApp Image 2022-07-16 at 21.35.45.jpeg

Zeynep Leyla Kızmaz

Yazar

  

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik 1. sınıf öğrencisiyim. Doğayı, bilimi, sosyal sorumluluk projelerini,çocuklarla vakit geçirmeyi şiiri, yazı yazmayı, tarihi mekanları ziyaret etmeyi çok seviyorum. Yaşama olan tutkumun ve sürekli yolda olma isteğimin hiç bitmemesi için çalışmalarda bulunuyor, böyle güzel bir platformda olduğum için mutluluk ve heyecan duyuyorum.

bottom of page